Smartecon’i suured projektid

Käesolev aasta on Smartecon’i jaoks olnud üle ootuste edukas ja töörohke. Oleme paigaldanud üle 6000 päikesepaneeli ning lisaks eramajadele ja ärilahendustele täiendanud portfelli ka suuremate maaparkidega, kõike seda võtmed kätte põhimõttel.

Kümneaastase kogemusega Eesti päikeseenergialahendustega tegelev ettevõte siseneb Leedu turule. Eesti ühe kiiremini kasvava taastuvenergia ettevõtte juhtide sõnul on Baltikumi laienemine oluline strateegiline arengusamm, et tugevdada oma positsiooni Põhja-Euroopa regioonis.

Eelmise aasta teises pooles Leedu ja Läti turgudele laienemiseks kaks miljonit eurot kaasanud Smarteconi kaasasutaja ja tegevjuhi Magno Kure sõnul oli otsus Baltikumi turgudele investeerida strateegiliselt põhjendatud ja läbimõeldud samm. Ettevõte loodab, et laienemine Leedus aitab riigi nii era- kui ka avalikul sektoril vähendada elektritarbimise kulusid ja sõltuvust fossiilkütustest. 2023. aastal on eesmärk paigaldada Leetu päikeseparke koguvõimsusega 20 MW.

“Fossiilkütustest loobumine ja rohelise energia kasutuselevõtt on tööstuses ja ka laiemalt ettevõtluses vältimatu samm. Kümne aasta jooksul oleme omandanud tohutul hulgal kogemusi tööstussektorile ring- ja päikeseenergialahenduste ehitamisel ning on igati loogiline, et kasutame enda teadmisi ja kogemusi kaasaegse energiakeskkonna üles ehitamisel meie lähinaabrite seas,” ütles Kure. “Smarteconi kogemustepagas hõlmab erinevates Euroopa riikides üle tuhande lõpule viidud taastuvenergia projekti.”

Smartecon on Eestisse paigaldanud enam kui 50 MW ulatuses elektrijaamu ning on siinseid suurimaid taastuvenergia lahendusi pakkuvaid ettevõtteid. Smarteconis töötab kümneid energeetikaspetsialiste, nagu insenerid, võrguettevõtete kogemusega spetsialistid ja päikeseelektrijaamade ehituseksperdid.

„Leedu turu tarvis oleme kokku pannud sarnase taustaga tugeva professionaalidest koosneva meeskonna, kelle kogemused aitavad klientidel kiirelt sobiva ja kõige tuluefektiivsema lahenduse leida. Iga kliendi vajadused on erinevad, läheneme neile individuaalselt ning pakume tõhusaid ja optimaalseid lahendusi,” rääkis Smarteconi Leedu filiaali juht Vaidas Baltušonis.

“Kasutame nüüdisaegset tehnoloogiat, et täpselt hinnata iga kliendi potentsiaalset energiavajadust ja arvutada välja investeeringu tasuvusaeg. Lisaks päikeseelektrijaamade paigaldamisele pakume ka nende hooldust, pidevat suhtlust ja nõustamist kogu pargi eluea jooksul, et kliendid saaksid olla kindlad, et elektrit toodetakse tõhusalt ning rikete või muude häiretega tegeletakse kiiresti,” lisas Baltušonis.

Magno Kure sõnul laienetakse paralleelselt ka Läti turule, kuhu on plaan käesoleva aasta jooksul paigaldada päikeseparke koguvõimsusega 40MW.

Päikeseelektrijaamad

Aasta alguses allkirjastasime lepingud 5 päikesepargi rajamiseks koguvõimsusega 1982,2 kW. Eraldi tasub välja tuua, et kõik jaamad on üle 200 kW võimsusega ning kõik kuuluvad Eesti suurimate hulka. Sellise võimsusega päikeseelektrijaamad toodavad aastas elektrienergiat ligikaudu 2 miljonit kWh, mis katab üle 300 keskmise Eesti majapidamise aastase elektrivajaduse ning moodustab üle 35% kogu Eestis võrku antud päikeseelektrist!

Tänaseks oleme oma tööjärjega jõudnud olukorda, kus viiest jaamast neli on kogu vajaliku ehitustööga lõpusirgel. Oodata on veel Elektrilevi liitumispunktide valmimist, millele järgnevalt teostame PV süsteemi katsetused tõestamaks Võrgueeskirjale vastavust. Kõige suuremal ja tehniliselt keerulisemal jaamal (700 kWp)  käib parasjagu alusraamide paigaldamine. Kõik jaamad saavad lõplikult valmis käesoleva suve lõpuks.

Oleme olnud WINAICO päikesepaneelide maaletooja nüüdseks juba 4 aastat. Teades nende usaldusväärset kvaliteeti, oleme rajanud eelnimetatud pargid just nende paneelidega. Inverterid on Fronius Eco ja Kaco blueplanet seeriast. Suurepärases koostöös tellijatega oleme valinud kõige kõrgema kvaliteediga tooted, mis tagavad pikaaegse vastupidavuse ja efektiivsuse.

Teeme koostööd!

Jäta meile teade.

"*" tähistab kohustuslikke välju

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Teeme koostööd!

Jäta meile teade.